Koně

 

Ostropestřecový olej 1l

 

 

Ostropestřec mariánský

Semena a olej lisovaný za studena této léčivé rostliny přímo od pěstitele. 100% přírodní produkt.

Co je na něm léčivého

Ostropestřcový olej obsahuje kolem 60% kyseliny linolové, která patří do skupiny esenciálních - polynenasycenných mastných kyselin (PUFA), kterých mají koně ve své výživě málo a je nutná pro správný metabolismus. Kyselina linolová redukuje nadměrné zásoby tuku a zvyšuje podíl aktivní svalové hmoty. Zvyšuje rychlost metabolismu. Stabilizuje krevní hladinu cukru, má silné protizánětlivé a antioxidační vlastnosti Má pozitivní vliv na srst, kůži, kopyta. Nejznámější a nejdůležitější je využití jeho hepatoprotektivní funkce (ochrana jater).

Celé plody jsou cenou surovinou pro bylinný čaj. Semeno ostropestřce podporuje vylučování a tvorbu žluče. Droga zlepšuje regeneraci jaterních buněk, ovlivňuje tvorbu žluči a podporuje látkovou výměnu v organismu. Také proto se ostropestřec používá u lidí především jako stimulant jaterních funkcí při různých chorobách a stavech ohrožení jater, k očistě organismu.

Použití

V nabídce naší firmy je jak olej v podobě krmného doplňku pro zvířata, tak celá semena k přímé konzumaci. Před přípravou čaje je nutné semena nadrtit, aby došlo k účinnému vylouhování. Na ¼ litru čaje použijte polévkovou lžici semen, zalijte vroucí vodou a po 15 minutách slijte.

Dávkování pro zvířata je třeba upravit podle výživného a zdravotního stavu, podle stáří a důvodu použití. U většiny koní je denní dávka do 100 ml.


 

 

NOVINKA:SUPRACHOR K-VÝKON

20KG

 

 

Extrudovaná doplňková krmná směs pro koně
Kukuřice, sojové boby, oves nahý, ječmen
 

        Je určen pro koně ve sportovní zátěži a koně s vysokou potřebou lehce stravitelných živin, zejména energie. Slouží k doplnění základní krmné dávky koní sestávající z objemného krmiva (seno, zelené krmení, pastva), ovsa a minerálně vitaminového doplňku. Je to špičkové, vysoce stravitelné krmivo s přesně definovaným obsahem živin potřebných pro optimální výkon vašeho koně.
         Tepelně tlaková úprava - extruze - zvyšuje využitelnost zejména škrobů, frakcí N-látek a vlákniny v trávicím traktu koně. Krmivo je vyrobeno z kvalitních obilovin, luskovin , které by bez úpravy extruzí byly pro koně hůře stravitelné.
        Tepelná úprava zajišťuje naprostou zdravotní nezávadnost.  Do doplňkové krmné směsi nejsou zařazeny minerální látky a vitaminy, což umožňuje jejich kontrolované dávkování chovatelem a zabraňuje jejich možnému předávkování při využití různých zdrojů krmiv. Krmná směs je bezprašná, čímž předchází dýchacím obtížím koní.
Snadné dávkování extrudované doplňkové krmné směsi umožňuje splnit potřeby živin při tréninku i špičkovém výkonu. Vysoká koncentrovanost krmiva zajišťuje pokrytí energetických nároků koně již při nízkém dávkování směsi. Kůň musí mít zajištěn přístup k vodě.

        Složení:  oves nahý - 20%, ječmen - 30%, kukuřice - 35%, sojové boby - 15%

      Hodnoty: vlhkost 7%, vláknina 3,3% , N-látky 14%, popel 2,3%, Sek 13,5 MJ


        Dávkování:
            - podle zátěže a tělesné hmotnosti
            - oves 1-3 kg
            - Suprachor kůň VÝKON 0,5 – 4kg


 

 

 

       Jablečné výlisky sušené- Výborný antioxidant , zdroj přírodní vlákniny , minerálů,pektinu 100% přírodní produkt.Vhodné pro všechny koně,nízká energetická hodnota.

 

                       

                                                                                         

 BALENÍ:dle obj                                                                                                    


 

Pivovarské kvasnice sušené:

 • obsahují vitamíny skupiny B, bílkoviny, minerály a stopové prvky. Podílí se na látkové výměně proteinů
 • tuků a uhlohydrátů
 • jsou i zdrojem vysoce stravitelných bílkovin a dalších biologicky účinných látek
 • mají vliv na kvalitu srsti,kůže i peří
 • zvířata krmená kvasnicemi obsahující vitamín B odpuzuje hmyz (ovádi,klíštata).

 


 

Pšeničné otruby

Balení 25 Kg


 

Melasa


 

Řepné pelety

Balení 25kg

 

Možnost rozvážit.


 

Slunečnice černá

Balení 40 Kg
                                                                              

Možnost rozvážit.


 

Ostropestřec Mariánský- momentálně granulovaný

Balení 1 Kg

Možnost rozvážit.


 

Sladový květ sypaný

Balení 25 Kg

                               

Možnost rozvážit.


 

Lněné semínko celé

Balení 1 Kg

Možnost rozvážit.


 

Ovesné vločky mačkané

Baleni 1 Kg

Možnost rozvážit.


 

Extrudovaný len-SUPRACHOR-L

Balení 1 Kg

Možnost rozvážit.


 

Granule Cerea pro koně

Kůň Hobby - Ječmen,vojtěšková moučka,kukuřice,pšeničné otruby,cukrovarské řízky melasové sušené,slunečnicový extrahovaný šrot.

Kůň Parkur - Ječmen,vojtěšková moučka,kukuřice,pšeničné otruby,cukrovarské řízky melasové sušené,slunečnicový extrahovaný šrot,třtinová melasa sušená,sojový extrahovaný šrot loupaný,toastovaný.

Kůň Sport - Oves setý,kukuiřice,vojtěšková moučka,pšeničné otruby,ječmen,sojový extrahovaný šrot loupaný,toastovaný.

Balení 50 Kg


 

 

Oves žlutý pluchatý

Balení 40-50 Kg                                                                         

Možnost rozvážit.


 

Musli Novaequi  Classic

Vojtěškové úsušky, lapilest (cukrovarské řízky sušené, výlisky dřeně hroznového vína sušené, slunečnicové slupky, jádra z hroznového vína extrahovaná, výlisky z dřeně jablek sušené), kukuřičné vločky, ječmenné vločky, pšeničné otruby, lusky z rohovníku (svatojánský chleba), lněné semínko extrudované, slunečnicové semeno, melasa z cukrové řepy, pivovarské kvasnice, směs olejů (lněný olej, slunečnicový olej , řepkový olej), aminovitan kůň+ (vitamíno-minerální premix),vápenec krmný, chlorid sodný, psyllium (jitrocel indický).


Jedinečné müsli pro rekreační koně a koně v lehké a střední zátěži s psylliem od Dr. Popova

 • Bez obsahu ovsa a s velmi nízkým podílem obilovin
 • Lehce stravitelné müsli, které je bohaté na unikátní stravitelnou vlákninu od Dr. Popova (psyllium), lapilest , svatojánského chleba a vojtěškových úsušků
 • Hydrotermicky upravené ječmenné a kukuřičné vločky (zlepšení stravitelnosti, vyšší využitelnost škrobů, tuků a bílkovin, zmazovatění škrobů, vyšší chutnost krmiva, zlepšení zdravotního stavu zvířat)
 • Obsahuje svatojánský chleba (lusky z rohovníku), který zlepšuje trávení, pozitivně působí na srst, kůži, kopyta a je také cenným zdrojem vápníku i vlákniny a působí jako zchutňovadlo
 • Vysoký obsah oleje, nízký obsah škrobů
 • Vyvážený obsah vitamínů, minerálů a stopových prvků
 • Blahodárně působí na čištění trávicího traktu, zlepšuje trávení a pH, zastavuje průjmy, snižuje rizika kolik a žaludečních vředů a v neposlední řadě působí na zdravou srst, kůži a kopyta (Psyllium, Lusky z rohovníku, Lněné semeno extrudované, Pivovarské kvasnice)

 

Baleni 20 Kg


 

Musli Novaequi Energy

Oves, sušené lusky svatojánského chleba, ječné vločky tepelně upravené, kukuřičné vločky tepelně upravené, cukrovarské řízky sušené, hroznové výlisky sušené, lněné semeno extrudované, pšeničné otruby, sojové boby extrudované, sladový květ, semeno slunečnice, slupky ze semen slunečnice, jádra z hroznového vína extrahovaná, jablečné výlisky sušené, řepná melasa, kvasnice pivovarské sušené, uhličitan vápenatý, vojtěšková moučka, aminovitan kůň+, rostlinný olej (lněný olej, sojový olej, slunečnicový olej, řepkový olej), chlorid sodný, sušená syrovátka, jitrocel indický

Jedinečné müsli pro sportovní koně s psylliem od Dr. Popova a se svatojánským chlebem

 • Krmivo s vysokým obsahem energie a tuku pro explozivní výkon
 • Unikátní rozpustná vláknina Psyllium od Dr. Popova, směs bohatá na vlákninu – Lapilest a Svatojánský chleba
 • Hydrotermicky upravené ječmenné a kukuřičné vločky (zlepšení stravitelnosti, vyšší využitelnost škrobů, tuků a bílkovin, zmazovatění škrobů, vyšší chutnost krmiva, zlepšení zdravotního stavu zvířat)
 • Vysoce kvalitní zdroj energie z olejů
 • Vyvážený obsah vitamínů, minerálů a stopových prvků
 • Velice chutné müsli i pro nejmlsnější koně
 • Blahodárně působí na čištění trávicího traktu, zlepšuje trávení a pH, zastavuje průjmy, snižuje rizika žaludečních vředů a v neposlední řadě působí na zdravou srst, kůži a kopyta (Psyllium, Lusky z rohovníku, Lněné semeno extrudované, Sojové boby, Pivovarské kvasnice).

 

Balení 20 Kg


 

Musli Novaequi Muscle

vojtěšková moučka, slunečnicové semeno, sušené lusky svatojánského chleba, lněné semeno extrudované, sojové boby toastované, sladový květ, kukuřičné vločky tepelně upravené, pšeničné otruby, slunečnicový šrot extrudovaný, kvasnice pivovarské sušené, slunečnicový olej, melasa, L – karnitin, vápenec, chlorid sodný, jitrocel indický

Jedinečné muesli pro tvorbu svalové hmoty s  vysokým obsahem esenciálních aminokyselin a L-karnitinem

 • Bílkovinné muesli je vhodné pro mladé, sportovní a koně s deficitem váhy
 • L-karnitin přizpůsobuje svaly k tréninku a napomáhá regeneraci organismu po výkonu
 • Obsahuje vysoce kvalitní bílkovinu pro tvorbu svalů, ale také energii v podobě olejů a semínek
 • Bohaté na Ca a vitamíny skupiny B, E, C
 • Díky lecitinu dochází k odbourávání přebytečné tukové zásoby a zvýšení využití energie
 • NovaEqui Muscle blahodárně působí na čištění trávicího traktu, zlepšuje trávení a pH a v neposlední řadě působí na zdravou srst, kůži a kopyta

 

Balení 20 Kg


 

Musli Novaequi Plus

ojtěškové úsušky, jablečné výlisky sušené, sušené lusky svatojánského chleba, cukrovarské řízky, hroznové výlisky sušené, slupky ze semen slunečnice, jádra z hroznového vína extrahovaná, sušená mrkev, sojový olej, řepná melasa (1%).

Vysoce bohatá směs vlákniny pro všechny typy koní

 • Vysoce kvalitní zdroj stravitelné vlákniny, která zlepšuje a prodlužuje žvýkání, reguluje trávení a pH a snižuje riziko žaludečních vředů
 • Důležité při prevenci onemocnění, ale také velmi vhodné pro nemocné koně a koně v rekonvalescenci
 • Vhodné pro koně s nadváhou
 • Léčba kopyt (hlavně laminitida)
 • Výborné zchutňovadlo do krmné dávky
 • Vysoký obsah Ca, Cu, Mn  vitaminu A, riboflavinu (B2), C, E
 • NovaEqui Plus působí v neposlední řadě na zdravou srst, kůži a kopyta

 

Balení 20 Kg


 

Musli Novaequi Herba

Vojtěškové úsušky, lapilest (cukrovarské řízky sušené, výlisky dřeně hroznového vína sušené, slunečnicové slupky, jádra z hroznového vína extrahovaná, výlisky z dřeně jablek sušené), kukuřičné vločky, ječmenné vločky, pšeničné otruby, slunečnicové semeno, lusky z rohovníku (svatojánský chleba), lněné semínko extrudované,, melasa z cukrové řepy, směs bylin (eukalyptus, máta, lípa květ, bez černý květ, měsíček květ, podběl list, vřes, jitrocel, lišejník islandská stélka), pivovarské kvasnice, směs olejů (lněný olej, slunečnicový olej , řepkový olej), aminovitan kůň+ (vitamíno-minerální premix),vápenec krmný, psyllium (jitrocel indický), chlorid sodný,

Jedinečné müsli pro všechny druhy koní s bylinnou směsí a psyliiem od Dr. Popova

 • Müsli s bylinnou směsí na kašel, dýchací cesty a podporu imunity (usnadňuje odkašlávání, uvolňuje a rozpouští hleny, působí na záněty dýchacích cest, zlepšuje vykašlávání, usnadňuje dýchání a posiluje organismus a celkovou imunitu)
 • Vysoký obsah unikátní stravitelné vlákniny od Dr. Popova (psyllium), lapilestu, svatojánského chleba a vojtěškových úsušků
 • Lehce stravitelné müsli složené dle zásad zdravé výživy
 • Bez obsahu ovsa a s velmi nízkým podílem obilovin, které jsou hydrotermicky upravené (zlepšují stravitelnost a zdravotní stav)
 • Vyvážený obsah vitamínů, minerálů a stopových prvků
 • Blahodárně působí na čištění trávicího traktu, zlepšuje trávení a pH, zastavuje průjmy, snižuje rizika kolik a žaludečních vředů a v neposlední řadě působí na zdravou srst, kůži a kopyta (Psyllium, Lusky z rohovníku, Lněné semeno extrudované, Pivovarské kvasnice)

 

Balení 20 Kg


Musli Novaequi Mash

Dietetická směs pro lepší trávení a přelínávání srsti

 • Bez obsahu škrobových zrn (oves, ječmen, kukuřice)
 • NovaEqui Mash zlepšuje trávení a čistí trávicí trakt (prevence kolik)
 • Důležité při výměně srsti, hlavně v podzimním a jarním obdobím
 • NovaEqui Mash podávejte vašim koním po těžké práci, po nemocech, nebo v průběhu rekonvalescence
 • Velmi chutné a dobře stravitelné krmivo
 • Obsahuje esenciální olej pro lepší dýchání
 • Vysoký obsah vlákniny a tuku

Složení:

pšeničné otruby, lněné semeno extrudované, cukrovarské řízky sušené, sušené lusky svatojánského chleba, hroznové výlisky sušené, pšeničná mouka krmná tepelně upravená, jablečné výlisky sušené, semeno slunečnice, sójové boby toastované, slupky ze slunečnicových semen, jádra z hroznového vína extrahovaná, řepná melasa, kvasnice pivovarské sušené, jitrocel indický, eukalyptová silice

Dávkování:

0,5 kg – 1 kg/kus a den, zalít a promíchat teplou vodou a nechat odstát

 

Baleni 15 Kg


 

 

Premin Horse- na objednávku

Balení 20 Kg


 

JEČMEN MAČKANÝ

OVES MAČKANÝ

KUKUŘICE MAČKANÁ

 

TOPlist
aktualizováno: 28.11.2018 11:21:35